Jediný všežravec světa, kterému nadávají do vrahů

22. března 2008 v 23:37 | Džejár |  Kitty už zase někoho zabila... *zív*
Tak teda začneme znovu. Tenhle článek reaguje na diskuzi ze serveru revir.wz.cz , kde jsem byla označena za potrefenou husu masojedku.
Nechci hanět ani vegetariány a už vůbec ne oslavovat lidi, co jí maso.
Vadí mi jen lidé, kteří to, že někdo jí maso, považují za zabedněnost, zaslepenost a tvrdohlavost.
A zdravím karotku. Pís, holka, ty to dotáhneš daleko.
A tohle je nadsázka. Nebo by měla být. Nebo tak něco.
A rada do dnešního dne: místo karbanátku si dejte kafe.

_
Chov je špatný, říkali vegetariáni. A papat zvířátka taky. A vůbec. Člověk nemá právo vlastnit jiná zvířata.
"Chtěli jsme jim jen zajistit lepší život", říká jeden ze zapálených vegetariánů, "a proto jsme se postarali o to, aby zákon zakázal veškerý chov zvířat." Je to úctyhodný boj za lepší svět, že ano? "A tak jsme všechna zvířátka vypustili. No není to krása? Ten den byl jako zrušení otroctví! Kravičky vybíhaly ze stájí, bučely, králíci vyskakovali z kotců a pobíhali kolem".
Ale pak se situace zvrtla. Lidé si začali stěžovat, že krávy ničí jejich pozemky. "Co tam ta kráva dělá? Ten pozemek je můj, ona jí mou trávu! Žádám vysvětlení!", rozhorlil se Josef Kokoloušek, občan obce Vývrtkov, "kdysi jsem tu krávu vlastnil, ale ona je teď svobodná. Já už nemám právo brát si její mléko, odmítám tedy tolerovat, aby se ona pásla na mé trávě! Chci, aby za ni zaplatila."
Jeden z našich reportérů se vydal do terénu přímo za zločinnou stračenou. Našel ji v lese spolu se skupinkou jiných bývalých hospodářských zvířat. "Dobrý den, krávo. Jistě víte, že pan Kokoloušek se rozhodl na vás podat žalobu, jestli do 2 dnů nezaplatíte za jeho trávu. Máte potřebné peníze?"
"Bůůůů", řekla dotazovaná.
"I nemáte! A co budete dělat? Najdete si zaměstnání? Půjčíte si? Budete krást?"
"Bůůů", trvala na svém dotazovaná.
O několik dnů později jsme se opět spojili s panem Kokolouškem. "Nezaplatila mi! Dokonce se ani v určený čas neobjevila na určeném místě! Mám podezření, že utekla do Polska. Doufám, že si tam sežene dobrého právníka. Bude ho potřebovat, zlodějka."
Náš štáb ale zjistil pravý osud strakaté dojnice. A bohužel, není veselý. Krátká svoboda naší dlužnice skončila v lese, kde jsme s ní hovořili naposled. Tam u pařezu na stráni vydechla kráva naposled. Spolu s ní byla nalezena těla několika desítek dalších bývalých hospodářských zvířat. Soudní patolog se k případu vyjádřil takto: "Stračena i všechna ostatní nalezená zvířata zemřela na následky vážného podchlazení a podvýživy." A tyto případy se stále množí po celé zemi. Všude jsou objevována další těla vyhublých krav, králíků, slepic atd.
"A přitom je nemá kdo pohřbít! Nikdo z nich neměl zaplacený pohřeb, ani jejich příbuzní jej nemají z čeho uhradit", nechal se slyšet jeden z mnoha bývalých hospodářů.
S každým dnem se více rozšiřují pověsti o tom, že lidská rasa se postarala o zánik dalšího živočišného druhu. A né jednoho!
A co na to vegetariáni, strůjci celé zvířecí revoluce?
"To přece masojedi zvířátka celá celá dlouhá léta vykořisťovali a zabíjeli! Ale my jsme je zachránili. A ona díky nám zemřela svobodná a šťastná...."
_
_
_
A ještě jeden poznatek z prázdninových dní:
Už nikdy si nebudu nasazovat sluchátka a poslouchat hudbu na plné....velmi nahlas (a ještě u toho poskakovat a zpívat), když doma zrovna nikdo není.
Rozhodně ne po tom, co jsem málem vyskočila z kůže, když se ke mně zezadu připlížil otec a sáhl mi na rameno, jestli teda žiju a jsem doma. On se teda neplížil, šel úplně normálně, ale já ho neslyšela. A on se mi 10 minut smál. To bylo kruté a neprofesionální...!
Bídák.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 26. března 2008 v 16:51 | Reagovat

Jamie, to je uplně vedle.

Příště si do mě můžeš kopnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama