Auto zabiják

17. června 2008 v 22:53 | Džejár |  Kitty už zase někoho zabila... *zív*
Místnost tonula v úsvitu. Žena v posteli se pohnula, cosi nesrozumitelného zabručela a přetáhla si přikrývku přes hlavu. Za několik chvil ji z peřin vyhnal nepříjemný zvuk budíku a ona rozespalá a rozcuchaná zamířila do koupelny.
Po ranním rituálu očisty a oblékání vešla do kuchyně, uvařila si kávu a s diářem se usadila ke stolu. Chvíli listovala, až našla den, který hledala. "Copak tady dnes máme?", přemýšlela nahlas, "6:30, Blabláková, nádraží".
Vstala a začala hledat klíče od auta, když v tom si uvědomila, že její služební Peugeot zůstal stát u autoškoly. "Kruci", vyklouzlo jí. Vypila kávu jedním lokem, popadla tašku a vydala se do práce.
Rázným krokem spěchala ulicí a každou chvíli nervózně kontrolovala časomíru na zápěstí. Zrovna ve chvíli, kdy chtěla přejít ulici, zeleného panáčka na semaforu nahradil červený a ona, dnes už podruhé, zaklela.
Její mobil zahrabaný kdesi v hloubi tašky začal vyzvánět. Semafor bliknul zeleně a ona s hlavou ponořenou mezi diáři, propiskami, žvýkačkami a podobnými kabelkovými obyvateli vkročila do vozovky.
Když vtom se ze zatáčky vysokou rychlostí vyřítilo auto. Místo aby řidič zpomalil, když spatřil chodce, sešlápl plyn a pneumatiky divoce zaječely. Žena se stihla jen otočit za zvukem.
Následoval prudký čelní náraz. Tělo se vymrštilo a dopadlo o několik metrů dál. Řidič chvíli vyčkával a poté ještě několikrát přejel po bezvládném těle.
Nakonec se auto zastavilo, boční okno se otevřelo a ven vykoukla dívka s mrkvovými vlasy. "To máš za to úterý, babo", řekla, nasadila si sluneční brýle a předepsanou rychlostí z místa odjela.
"Dobré ráno, pane Kopec, tady Ema Vrabcová, chtěla bych zase jezdit s vámi."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama